Montaż

Transport desek tarasowych

Transport desek tarasowych

Deski, które przywozimy na inwestycję do naszych Klientów, mają odpowiednie parametry wilgotności. Zawsze sprawdzamy jakość drewna przed dostawą. Jeśli taras znajduje się w miejscu łatwo dostępnym, w mieszkaniu na porterze, lub w domu jednorodzinnym, to materiał rozładowujemy ręcznie, odpowiednio go zabezpieczając i układając tak, aby deski nie były narażone na odkształcenia. Jeśli natomiast taras przewidziany jest w miejscach mało dostępnych to do rozładunku takich jak: dachy lub balkony na wyższych piętrach, wtedy używamy dźwigu. Specjalistycznym dźwigiem jesteśmy w stanie dostarczyć deski tarasowe, na dachy i balkony paro piętrowych budynków. Całość prac wykonujemy z największym bezpieczeństwem i zgodnie z wymogami klientów.

Oczyszczenie i zaolejowanie desek

Oczyszczenie i zaolejowanie desek

Montaż tarasu drewnianego zaczynamy od oczyszczenia desek, oraz od zaolejowania wszystkich elementów. Deski i legary są olejowane dokładnie z każdej strony. Po zaolejowaniu drewna odkładamy je na 24 godziny do wyschnięcia. Deski układamy jedna na drugiej przekładając je zakładkami, aby mogły wyschnąć na całej swojej powierzchni.

Poziomowanie konsutukcji

Poziomowanie konsutukcji

Aby cały taras był idealnie równy, niezbędne jest wypoziomowanie całej konstrukcji. Do podniesienia tarasu wykorzystujemy konstrukcje metalowe, lub jeśli konieczne jest nieznaczne podwyższenie poziomu wtedy korzystamy z bloczków betonowych. Do wypoziomowanej podstawy przykręcamy legary, tak aby cała konstrukcja była równa i stabilna.

Niwelacja nierówności

Niwelacja nierówności

Niewielkie nierówności niwelujemy specjalistycznymi klinami. Oczywiście na życzenie klienta możemy zbudować taras o delikatnym spadku, tak aby ułatwić odpływ wody podczas deszczu. Wszystkie elementu poziomujące przyczepiamy solidnie na stałe do podłoża, tak aby taras stał nieruchomo przez długie lata.

Mocowanie desek

Do wypoziomowanych i przykręconych legarów mocujemy deski. Deski układamy prostopadle do legarów. Odstęp pomiędzy deskami zostawiamy na poziomie 5mm. W naszej sprzedaży oferujemy długie deski nawet powyżej 5mb, dlatego też wedle potrzeby jesteśmy w stanie zbudować długi taras z jednego elementu, bez konieczności sztukowania desek. Jeśli natomiast taras jest dłuższy to możemy ułożyć deski nieregularnie na mijankę, lub regularnie w cegiełkę, lub w rzędy, wtedy też wszystkie deski kończą się na jednej długości.

Deski przykręcamy do legarów za pomocą wkrętów firmy Spax. Przy każdym łączeniu deski z legarem wkręcamy 2 wkręty. Korzystamy jedynie z profesjonalnych wkrętów, dzięki temu mamy pewność że bez problemów przymocują deskę do legara, nawet z najtwardszych desek egzotycznych. Ciekawostką jest to że standardowe wkręty ze stali łamią się i wyginają przy wkręcaniu do tak twardych gatunków drewna egzotycznego jak bangkirai, cumaru czy tatajuba.

Przycięcie desek

Przycięcie desek

Aby cały taras wyglądał solidnie niezbędny jest profesjonalny sprzęt. Deski tarasowe przycinamy na specjalistycznej pile głębokościowej z listwą prowadzącą, aby ucinać deski równo pod kątem 90 stopni. Precyzyjne wykończenie wszystkich detali tarasu jest podstawą naszych prac. Zawsze staramy się aby powierzchnia tarasu była idealnie równo ułożona i aby cały taras był dobrze przycięty.

Olejowanie

Olejowanie

Po zakończeniu budowy tarasu, cała powierzchnia jest olejowana. Przypomnę że na początku, zanim zaczęliśmy montaż, wszystkie elementy drewniane (legary, deski, kątowniki) olejowaliśmy dokładnie z czterech stron. Finalnie po skręceniu wszystkich desek, olejujemy jedynie wierzchnią warstwę, ponieważ ona jest najbardziej narażona na zużycie. Taras olejujemy jedynie w dni słoneczne, prace powinniśmy ustalić tak aby po olejowaniu nie padał deszcz przynajmniej przez 2 dni.

jeden krok do
pięknego tarasu Co wybierasz?
Zamawiam
pomiar
POMIAR TARASU DOKONUJEMY OD POW. PRZEKRACZAJĄCEJ MIN. 15 m2 Zamów
Zamawiam bezpłatną
wycenę
WYCENĘ TARASU DOKONUJEMY OD POW. PRZEKRACZAJĄCEJ MIN. 15 m2 Zamów
Połącz się z nami
na Whatsapp / Messenger / Duo.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty od 10:00 do 21:00 Umów się
Facebook Instagram Pinterest Youtube