Pielęgnacja tarasu

Olejowanie to jedna z najstarszych metod traktowania powierzchni drewna, w naturalny sposób umożliwiająca jego ochronę, a do tego zapewniająca mu atrakcyjny wygląd.

Dlatego polecamy oleje Osmo do tarasów, zawierają one delikatne woski penetrujące głęboko drewno, prowadzące do hydrofobizacji włókien i komórek drzewnych. Deska tarasowa pokryta takim olejem schnie szybko, lecz całkowity efekt jest widoczny po 2-3 tygodniach, kiedy to deska tarasowa całkowicie przestaje absorbować wodę.

Powierzchnia deski po olejowaniu staje się jedwabiście gładka. Tak zabezpieczona deska staje się odporna na warunki atmosferyczne, a jej kolor jest trwały.

Przed olejowaniem należy deskę dokładnie wyczyścić, najlepiej gdy taras jest już całkowicie zamontowany, ponieważ olej w czasie schnięcia bardzo łatwo przyjmuje kurz czy trociny.

Z doświadczenia wiemy, że nie należy używać wałka malarskiego do rozprowadzenia oleju po tarasie. Po pierwsze, zużywa on znacznie więcej oleju, po drugie nawet dwukrotnie potraktowany taras nie gwarantuje jednorodności kolorystyki. Równomiernie rozprowadzony olej po desce tarasowej uzyskuje się dzięki użyciu szerokiego pędzla z twardym włosem, ponadto umożliwia on zabezpieczenie powierzchni bocznych deski tarasowej. Zalecamy olejowanie tarasu co najmniej raz w ciągu roku, najlepiej na wiosnę.

jeden krok do
pięknego tarasu Co wybierasz?
Zamawiam
pomiar
POMIAR TARASU DOKONUJEMY OD POW. PRZEKRACZAJĄCEJ MIN. 15 m2 Zamów
Zamawiam bezpłatną
wycenę
WYCENĘ TARASU DOKONUJEMY OD POW. PRZEKRACZAJĄCEJ MIN. 15 m2 Zamów
Facebook